Утопія – єресі – Нової Ери (нью ейдж)

Церква “Гефсиманія” провела Свято Біблії у Правничій Гімназії
03.11.2011
Церква “Гефсиманія” провела Водне Хрещення вдома у сестри Ганни Кондрат’євої
04.11.2011

Утопія – єресі – Нової Ери (нью ейдж)

Сучасні лже-християнські рухи та секти В XX столітті в культурі, релігії, філософії та науці виник новий рух – New Age (нова ера).
 
Він проявляється у різних видах діяльності: в художній та популярній літературі, музиці, мистецтві, естетиці, в цілительстві, організації медитацій, психотренінгу, синкретичних філософських течій і найголовніше – в модернізації та створенні нових релігій, сект та окультних груп, в містичних ритуалах та ворожіннях. Цей рух набуває популярності по всьому світу, об’єднуючи людей, які намагаються «знайти себе». Здавалось би немає нічого поганого в медитації чи йозі, котрі так пропагують різні ньюейджові групи. Але музичні супроводи, тексти і рухи,які супроводжуються «шуканням себе» приводять людей до бога, от тільки імені цього бога вони не називають. І це викликає перші підозри… 
New Age стверджує, що всі релігії повинні об’єднатися, бо всі вони вчать одного і того ж й всі вони ведуть до Бога. Здавалось би правильно, бо, наприклад, в християнстві зараз активно ведеться мова про екуменізм – об’єднання церков. Але в нюейджівців це об’єднання веде до утворення однієї релігії, яка насправді є сумішшю всіх інших. Тільки в їхній утопії ці релігії не є рівноправними й кожна з них втрачає свою самобутність і унікальність, утворюючи таким чином «релігійний вінегрет».

Діячі руху Нової Ери проповідують добро, любов, віру в світлі сили одночасно з вірою в демонів, прибульців і небесних вчителів (це вони мабуть про вчителя Йоду). Вони вірять в наявність вищого розуму, в містичні ритуали і в відчуття єдності усіх живих істот як одного бездонного океану енергії. Тобто, перефразовуючи Володимира Ілліча «Жителі всіх планет – єднаймося!»

Рух New Аge набуває популярності. Його учасниками стають відомі вчені, кумири молоді, релігійні діячі. Новий рух пустив коріння у всіх релігіях світу. Великої популярності здобуло вчення Карлоса Кастанеди і його школи «тансегриті»; з’явилась церква саєнтологів Рона Хабборда; розвиваються суфійські школи; відкрилося чимало центрів східних єдиноборств, очолюваних китайськими майстрами; активісти-проповідники (такі як ошо) розробили систему динамічних медитацій; у В’єтнамі під впливом популярного французького спіритизму виникла релігія Као Дай. Нью Ейдж бере по шматочку зі всіх релігій світу, створюючи свою – «віру в енергію», таким чином спотворюючи первісне значення кожної з релігій.

«Благовісник» на своїх шпальтах пише – «Особливо небезпечним для християнства є те, що в принципі християнська віра у New Аge не відкидається, вона просто сприймається як одна зі складових спільної релігії. Вона просто змішується з окультними та сатанинськими елементами, які не просто вирізнити у загальній мішанині.» Колись Фресинус писав, що коли б ми були звільнені від обов’язків перед Божеством, то Бог був би для нас лише абстракцією. А й справді, Нью Ейдж – рух в культурі, котрий базується тільки на абстракціях. Бог в цій течії – не є тим Богом, котрий показав дорогу до себе через свого сина, а бог як щось нематеріальне, як згусток енергії. І цей бог вчить, що людина сама в собі має силу до спасіння і не потребує більше Ісуса Христа – чи не звідси починається спотворення християнства чи не тут сатана приймає вигляд ангела світла?!

Девід Спенглел, один з лідерів Нью Ейдж й директор його центрального управління, яким є фонд Findhorn в Шотландії, проголосив: «Люцифер діє в кожному з нас, щоб довести нас до повноти, і коли ми прямуємо до Нової Ери, яка є ерою повноти людини, кожен з нас в якийсь спосіб буде доведений до пункту, який я визначаю як люциферова ініціація (акт присвячення Люциферу)». В 1994 році багато «езотеричних» часописів проголосили початок Ери Водолія. Згідно вчень Теософічного товариства, Водолій виллє на світ нового духа, котрий за допомогою йоги, медитації та іншими подібними психотренінгами приведе люд Нової Ери до експансії свідомості й дасть змогу людині жити без проблем. Не важко здогадатися, якого «духа» так щиро оспівують і очікують послідовники New Age. 

Останнім часом зростає увага до музики Нью Ейдж. Такий стиль характеризується виконанням східних мотивів і часто використовується для медитацій. Одними з найпопулярніших таких гуртів є “Enigma» та « Gregorians». Засновником останнього є Френк Петерсон – один із батьків музики New Age. Саме він приклав свою руку для створення спокійних, гармонійних, задушевних композицій з космічним забарвленням, які ніби на крилах відносять слухачів до бога. Але до якого бога?! За фасадом корисних і нешкідливих пунктів, котрі проголошує Нова Ера, криється окультивна практика. Тому, слухаючи доволі приємну медитативну музику, вслухайтеся в тексти, аби ввійшовши в астрал, зуміти вийти з нього.
 
В 1979 році в США було опубліковано путівник Нової Ери, де подавалися адреси співпрацюючих з ними організацій. Виявляться, причетність до нового руху мають майже всі феміністські організації, екологічні та наукові групи, такі як: групи типу Greenpeace, Рух Трансцедентальної Медитації, Рух Свідомості Крішни та ін. Доктор богослов’я, о. Анджей Зволінські у своїх дослідженнях виявив, що міцний зв’язок з New Age мають впливові міжнародні організації: ООН, ЮНЕСКО, Фонд Форда та масонерія.
Як бачимо справджуються слова св. Павла: «За часів останніх деякі відпадуть від віри, схиляючись до брехливих духів і до наук демонів». Ідеологія Нової Ери вже підібралась практично під наші двері й різними способами намагається нав’язати нам свої принципи. Тому ми повинні твердо розуміти, що за якою красивою завісою не ховалася б New Age, це лише окультна сатанинська секта. Тому «Вийдіть з числа їх і відверніться від них» (Кор.6,15,17).
 
Вибір за вами!

Уляна Легка
студентка факультету журналістики
ЛНУ ім. І.Я.Франка

Графіка: http://sathyasaibaba.files.wordpress.com/2008/07/new-age.jpg

 
Задати питання пастору