Історія церкви “Гефсиманія”

Історія Церкви «Гефсиманія», як і всіх Християнських Церков починається у 33 році від Різдва Христового, від часу коли на апостолів зійшов Дух Святий у день П’ятидесятниці.

Християнська Євангельська Церква «Гефсиманія» побудована за структурою Першоапостольської Церкви – Церкви Домашніх Церков.

Колосян 4:15 – 
« Привітайте братів, що в Лаодикії, і Німфана, і Церкву домашню його.»

Филимона 1:2
 – 

« і сестрі любій Апфії, і співвойовникові нашому Архипові, і Церкві домашній твоїй.»

Церква «Гефсиманія» сповідує пріорітетом номер один у особистому житті людини – життя за Євангелією Христовою.

Филип’ян 1:27 – 
«…Тільки живіть згідно з Христовою Євангелією… »

________________________________

І. ПОЧАТОК СЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ «ГЕФСИМАНІЯ»

Церква «Гефсиманія», як громада, почала служити у Львові з 1994 року. У квітні 1994 року після спільного євангелізаційного служіння Союзу Євангельських Християн Баптистів та Християн Віри Євангельської П’ятидесятників, на велотреку СКА, за участю проповідника Віктора Гамма (із служіння відомого євангелиста Біллі Грейма) у Львові було відкрито п’ять груп вивчення Біблії для новонавернених – «Перші кроки християнина».

Одна з таких груп (11 чоловік) проводила вивчення Біблії в палаці культури на площі Петрушевича. Біблійне навчання вів пресвітер Шміляховський Ілля Іванович з центральної церкви ЄХБ (вул.Галини Гурської – нова назва Івана Багряного). Протягом шести місяців кількість увірувавших збільшилась вдвоє і була зареєстрована нова церква«ЄХБ-1 «Гефсиманія», першим пастором якої став Ілля Іванович Шміляховський.

________________________________

ІІ. СТАНОВЛЕННЯ ЦЕРКВИ, ДОЧІРНЯ ЦЕРКВА

Наприкінці літа 1994 року керівництво ЄХБ дозволило проповідувати у церкві «ЄХБ-1 «Гефсиманія» М. Блессінгу, який приїхав на схід України, та на той час був без роботи і служіння і звернувся до керівництва ЄХБ Львівської області старшого пресвітера Романюка І.М. про можливість надання служіння.

Пастор Шміляховський І.І. був направлений на служіння у Тернопіль і служіння у церкві, керівництовом ЄХБ, було доручено М.Блесінгу.

У березні 1995 року за ініціативи М. Блессінга Церква «ЄХБ-1 «Гефсиманія» булаперереєстрована на Євангельську Церкву «Гефсиманія» і прийнятий статус незалежної церкви.

З квітня 1994 по 2000 рік Церква росла та збудовувалася духовно.

У 2000 році був рукопокладений новий старший пастор церкви «Гефсиманія» Марченко Валерій Павлович і було оновлене спілкування з Християнськими Церквами різних деномінацій міста Львова та братні відносини з Церквою-засновницею ЄХБ і братніми Церквами ХВЄ учасниками спільної євангелізації 1994 року.

Так, на святкуванні 10-ї річниці церкви «Гефсиманія», представники Союзу ЕХБ і ХВЄ, у мирі і радості щиро згадували спільне служіння 1994 року і заснування Церкви «Гефсиманія».

Багато чудових змін Бог провів у «Гефсиманії» протягом останніх років. Бог дав бачення старшому пастору Марченко В.П. на служіння Миру, Порозуміння і Примирення між церквами різних конфесій та деномінацій, які щиро визнають головним пріоритетом у служінні та житті авторитет Святого Божого Слова.

Сьогодні церква «Гефсиманія» підтримує дружні-братні стосунки з багатьма Християнськими церквами м.Львова, України та у багатьох країнах світу – незалежно від конфесій і деномінацій.

Наша Церква була однією з засновниць щомісячної молитви пасторів Євангельських церков Львова – на 2018 рік це 37церков Львова, пастори яких щомісяця приходять у зал «Гефсиманії» для спільної молитви за Україну, Львів, за всі Християнські церкви і мешканців Львова.

У 2010 році була заснована нова Церква «Гефсиманія» у м.Червонограді, Львівської обл

________________________________

ІІІ. «ГЕФСИМАНІЯ» Дім Молитви

У 2001 році Господь дав можливість придбати будинок для церкви у Львові – колишній цех заводу «Кінескоп». Будинок було куплено за рахунок пожертв, зібраних молоддю і дітьми із церкви з м. Хьюстон і членами Церкви «Гефсиманія» . 

Будівля перебувала у розбитому, розваленому стані, без світла, води та газу. У 2001-2003 роках власними силами та за пожертви виключно членів церкви була відремонтована адміністративна прибудова, у якій було побудовано 5 кімнат на другому поверсі для недільної школи та дитячого християнського клубу, на першому поверсі малий зал на 110 чоловік. Проведено воду, світло, газ.

 У 2013 році почали Богослужіння у Великому залі, який вміщає більше 500 осіб.

________________________________

IV. ДРУЗІ ТА ПАРТНЕРИ ЦЕРКВИ «ГЕФСИМАНІЯ»

– У Львові ми маємо дружні відносини з усіма церквами всіх напрямків і конфесій, зокрема з молоддю та керівництвом Українського Греко-Католицького університету, Українською Греко-Католицькою Церквою,  Українською Православною Церквою (КП ), Автокефальною церквою,Римокатолицькою церквою і Євангельськими Церквами м.Львова.

– Давні та постійні і щирі відносини з християнською організацією «ХАРТ» (президент Ллойд Сенайко (Канада)).

–  Церква «Гефсиманія» має давні партнерсько-дружні відносини з Церквою «Centre Street Church» (Калгарі, Канада)

– Окрім цього, підтримуємо братні відносини з євангельськими церквами у Німечині, Швеції, Англії, США, Канаді, Ізраїлі, Росії, Білорусії та Південно-Африканської Республики.

 З 2008 року Церква «Гефсиманія» має партнерські відносини з об’єднанням “Божа Церква” – Єпископ Віталій Вознюк (Київ). Мета спільних партнерських відносин – служіння Господу у Його Царстві в Україні.

Ми відкриті до спілкування та служіння на Ниві Божій з усіма християнськими церквами, незалежно від конфесій, які сповідують пріорітет Євангелії у всіх напрямках щоденного життя та служіння Господу Ісусу Христу.

Задати питання пастору